741X08349R9FP
Part number:
741X08349R9FP
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
RES ARRAY 4 RES 49.9 OHM 0804
package:
Tape & Reel (TR)
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1600
minimum : 20000
quantity
unit price
price
20000
specifications
  • Part Status
    Active
  • Grade
    Automotive
  • Qualification
    AEC-Q200
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Applications
    DDR SDRAM, DRAM, MDDR
  • Size / Dimension
    0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
  • Height - Seated (Max)
    0.022" (0.55mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Tolerance
    ±1%
  • Package / Case
    0804, Convex, Long Side Terminals
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance (Ohms)
    49.9
  • Supplier Device Package
  • Circuit Type
    Isolated
  • Number of Resistors
    4
  • Resistor Matching Ratio
  • Resistor-Ratio-Drift
  • Number of Pins
    8
  • Power Per Element
    63mW